معاویه صفتان به انحراف جامعه می اندیشند/ خواص مراقب جریان نفوذ باشند96/08/22

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور با اشاره به دوران خلافت معاویه، فرمودند: کار معاویه و همراهان او این بود که با نفود در بین آحاد جامعه آهسته آهسته آنها را با خود همراه کنند و بعد به آنان ضربه وارد کنند و حتی در جریان این حیله بسیاری از خواص تحت تاثیر این نفوذ قرار گرفتند.

حضرت آیتالله حسینی بوشهری«دامت برکاته»، در مراسم دهه آخر صفر در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر، گفتند: اگر با نگاهی عمیق به عوامل پیداش نهضت حسینی بنگریم  این حادثه یک جریان می شود و نه پدیده ای معمولی؛ جریانی که در مقابل یک پدیده خطرناک تحت عنوان مبارزه با دنیا طلبی حادثه عاشورا قرار گرفت.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دنیاطلبان در آن زمان به دنبال همراه کردن مردم با خود بودند اظهار داشتند: آنها طوری عملیات خود را طراحی کرده بودند که اگر قیام امام حسین(ع) رخ نمی داد پرونده اسلام برای همیشه بسته و رسالت نبی اکرم(ص) برای همیشه به فراموشی سپرده می شد.

در روزهای آغازین حکومت نبی اکرم(ص) همجه ها آنچنان سنگین علیه پیامبر(ص) و مکتب ایشان بود، اما وقتی متوجه شدند که این دین از یک اصالت برخودار است و نیز استقامت حضرت محمد(ص) را دیدند مجبور شدند روش دیگری را برای رسیدن به اهداف شوم خود دنبال کنند و آن روش نفوذ در بین مسلمانان و همراه شدن ظاهری با آنان بود که بعد از پشت سر به آنها ضربه زنند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه استفاده از روش نفوذ در حال حاضر هم انجام می شود به تاکیدات رهبر معظم انقلاب پیرامون این مساله اشاره کرد و با بیان این که هشدارهای معظم له ریشه در تاریخ اسلام دارد گفتند: مقام معظم رهبری همواره به مسؤولان تاکید داشتند که نکند دشمنان از سخنان و محاسبات شما برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه با اشاره به دوران خلافت معاویه، اظهار داشتند: کار معاویه و همراهان او این بود که با نفود در بین آحاد جامعه آهسته آهسته آنها را با خود همراه کنند و بعد به آنان ضربه وارد کنند و حتی در جریان این حیله بسیاری از خواص تحت تاثیر این نفوذ قرار گرفتند.

ایشان با بیان اینکه خواسته این گروه جاهل ایجاد فساد و بی بندوباری در جامعه اسلامی و گسترش آن بود بیان کردند: باید در جامعه امروزی بسیار مراقب بود، هرچند به واسطه فضای مجازی متاسفانه بسیاری از مردم  در فضاهای دیگری ظهور و بروز می کنند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) برای نجات بندگان خدا از جهالت بود، اظهار داشتند: در آن زمان جریان جاهل به دنبال دور ردن فضای محبت نسبت به اهل بیت(ع) و ایجاد نفرت مردمی به آنها بود و از جهتی تلاش داشت تا چهره خاندان رسول خدا را زشت نشان دهد و در عوض چهره بنی امیه را محبوب جلوه دهد، اما قیام امام حسین(ع) و حرمت کاروان اهل بیت(ع) و سخنرانی های حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) قیام مختار را تحت عنوان یالثارات الحسین رقم زد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی گفتند: این حرکت اربعین حسینی نشان داد آنچنان محبت حسین بن علی(ع) در دلهای مردم است که خاموش نمی شود.

دیدگاه‌ها   

کرمانشاهی
#5 کرمانشاهی 1396-08-24 09:49
لعنت بر معاویه صفتان که می بینند مردم کشته می شوند و بارهای کمک مردم را می دزدند
نقل قول کردن
ناشناس
#4 ناشناس 1396-08-23 14:02
لعنت بر معاویه صفتان
نقل قول کردن
غلامی از دزفول
#3 غلامی از دزفول 1396-08-23 08:55
اگر معاویه ها و معاویه صفتان نبودند که حال و روز ما این نبود اوضاع کشور این نبود که همه جا دزد بازاره فقط صحبت دزدی و اختلاسه همه هم فهمیدند کسی کاری نمی کنه دزد در قانون ما حفظ میشه یک دستفروش رو با چوب کتک می زنن اما یک تختلاسگر ازاده می گرده
نقل قول کردن
سبحان علاالدین
#2 سبحان علاالدین 1396-08-22 16:37
سلام به نظر بنده یکی از دلایلی که مردم بوشهر شما را دوست دارند همین شجاعت و نترس بودن شماست افرادی مثل شما هزارتاش هم کمه
نقل قول کردن
محسن رزاقی
#1 محسن رزاقی 1396-08-22 05:30
آقا سید این متن رو خوب اومدی معاویه ای چون حسن روحانی رئیس جمهور ما هست نفوذ خود این اقاست
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.