فضای مجازی زندگی افراد مختلف را ویران کرده است/ طلاب ازکاربردهای منفی فضای مجازی که ذهن را تخریب می کند، دوری کنند96/10/20

عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفتند: متاسفانه امروزه فضای مجازی زندگی افراد مختلف را ویران کرده است و یک طلبه علوم دینی، باید از کاربردهای منفی فضای مجازی که ذهن او را تخریب می کند،دوری کند.

حضرت آیتالله حسینی بوشهری«دامت برکاته»، امروز در دیدار جمعی از طلاب دزفول که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت دوران طلبگی و لزوم استفاده بهینه از این ایام گفتند: طلاب مباحثه و حضور در درس را جدی بگیرند و نگذارند که این سنت های اصیل حوزوی کمرنگ شود.

ایشان طبق حدیثی از امام علی (ع) تاکید کردند: طلبه باید در درس و بحث جدی باشد و در کلاس درس روح پرسشگری داشته باشد؛ چرا که اگر کسی فقط به حضور در کلاس اکتفا کند و ساکت بنشیند در آینده نمی تواند موفق باشد.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به لزوم دوری از سستی و تنبلی در امر طلبگی خاطر نشان ساختند: طلبه ای موفق می شود که پرکار و کوشا باشد، افراد تنبل و سست و بی حال به جایی نمی رسد.

ایشان با اشاره به لزوم استفاده از اوقات عمر در جهت کسب معارف اهل بیت (ع)  افزودند: لزومی ندارد یک طلبه تا پاسی از شب به دیدن مسابقات مختلف ورزشی بپردازد، متاسفانه امروزه فضای مجازی زندگی افراد مختلف را ویران کرده است و یک طلبه علوم دینی، باید از کاربردهای منفی فضای مجازی که ذهن او را تخریب می کند،دوری کند.

امام جمعه قم با اشاره به اهمیت متخلق شدن به اخلاق اسلامی برای همه افراد خصوصا طلاب جوان  تاکید کردند: طلبه ای که به اخلاق اسلامی متخلق نشده باشد، نمی تواند خود را سرباز  امام زمان (عج) بداند و بدون توجه به معنویات و احکام دینی کسی در امر طلبگی موفق نمی شود.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه امروز طلبه و روحانی مورد سوال مردم هستند افزودند: طلبه باید احکام و مسایل اولیه دینی که مردم به آن نیاز دارند را در همان سال های اولیه طلبگی بیاموزد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در پایان با اشاره به سابقه درخشان حوزه و روحانیت از گذشته تا به حال گفتند: شما طلاب باید افتخار کنید که به این راه نورانی و پربرکت آمده اید، چرا که سلسله روحانیت و حوزه های علمیه به امام معصوم(ع) می رسد و این مایه افتخار همه ماست

 

 

دیدگاه‌ها   

ناشناس
#4 ناشناس 1396-10-23 08:28
حرفتان طلاست ولی چه کسی باید جلوی این غول بی شاخ و دم بایسته
نقل قول کردن
صادق
#3 صادق 1396-10-22 16:49
این بلای خانمان سوز فضای مجازیه بلایی که جان خانواده ها افتاده فکری کنین
نقل قول کردن
مهندس
#2 مهندس 1396-10-21 08:02
این فضا از فضای حقیقی هم واقعی تره فضایی که نسلی را وادار به یک تفکر اشتباه می کنه واقعیه
نقل قول کردن
منفرد
#1 منفرد 1396-10-20 08:36
سلام عرض میکنم بر آیت الله حسینی بوشهری عزیز و بزرگ استان ما در مورد فضای مجازی سخن گفتید که بجا گفتید خیلی ها فراموششان شده این دشمن بزرگی است که بدون اجازه و با دستان خودمان در خانه ما مشغول ریشه کنی بنیان خانواده است از عوامل طلاق هم می توان نام برد و چه بد دشمنی است که جذاب است و همه را به سمت خودش می کشد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.