انقلاب اسلامی ایران یک فرصت و هدیه الهی بود 96/11/21

حضرت آیت الله حسینی بوشهری«دامت برکاته» در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس فرمودند: انقلاب اسلامی ایران یک فرصت و هدیه الهی بود؛ خداوند در قرآن بیان می دارد که ای مومنان، روزهایی را به یادآورید که خداوند بر شما نعمات خود را تفضل کرد؛ یک حکومتی به نام طاغوت با بیگانگان دست به دست هم داده بودند که شما را دردست بگیرند و از هستی ساقط کنند ولی خدا به داد این ملت رسید.

دهه فجر و 22 بهمنی آمد و خداوند دست کافران را رد کرد و مومنان احساس آرامش کردند؛ ولی دو نکته مهم وجود دارد، که اعتقاد و توکل به خدا است؛ اگر به خدا توکل داشته باشیم هیچ ابرقدرتی نمی تواند بر ما حاکم شود.

آیت الله حسینی بوشهری بیان کردند: جوامع با حوادثی که در کشور خود رخ می دهد به چند شکل برخورد می کنند؛ برخی از کشورها از این تهدیدها به نفع دین وارزش ها استفاده می کنند و در صحنه می مانند و قله های شرف را فتح می کنند ولی عده ای احساس ضعف وسستی می کنند و بی ایمانی خود را جلوه گر می کنند.

ملت ما جزو دسته اول است یعنی حوادث سخت را دید ولی با اراده ایستاد، تا جایی که توانست با تمام وجود به قله های شرف و عزت دست یابی کند؛ این ملت توانست رژیمی سفاک و تا به دندان مسلح و رژیمی که در اوج بی کفایتی و سرسپردگی نسبت به بیگانگان بود و رژیمی که حکومتش ضربات مهلکی به دین مردم وارد کرد و مردم را ازصحنه جامعه خارج کرد واندیشه نسل جوان را خشکاند و دست بیگانگان را برای چپاول باز گذاشت و با محصولات وامانده اش اقتصاد کشور را بهم ریخت، سرنگون کند.

امام جمعه قم بیان کردند: رژیمی که سعی می کرد فرهنگ غربی را در کشور حاکم کند و حوزه و دانشگاه های حق طلب را به مسلخ رفته بود و استقلال، مفهوم واقعی خود را از دست داد، توسط مردم از بین رفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.